Дитяче та юнацьке об’єднання «Юні Ворзеляні»

Шкільне дитяче та юнацьке об’єднання "Юні ворзеляни” народилося у 1993 році і було першою ластівкою в створенні учнівських організацій нового типу в Приірпінні. В основу роботи об’єднання покладений модернізований принцип КТС – Колективних Творчих Справ. На Раду учнів, коригуючого органу об’єднання з учнів 5-11 класів (входять до Ради голова класу і його заступник), виносяться пропозиції і побажання всіх класів. Принципом "мозкового штурму” Рада вибирає найкращі варіанти проведення справи і розподіляє обов’язки по центрах, комісіях, гуртках, клубах, класах. В об’єднання входять учні 1-11 класів. Посвята відбувається на початку 1 класу. Об´єднання складається з семи центрів: інтелектуального, центру культури і розваг, центру чистоти і порядку, центру милосердя і допомоги, інформаційного, спортивного, пошуково-краєзнавчого. У кожному центрі ЮО є свої консультанти з педколективу. Вони допомагають учням так побудувати роботу, щоб кожна дитина мала всі можливості для розвитку своїх потенційних здібностей. Десять комісій є складовими центрів, але їх склад постійно міняється в залежності від тієї колективної справи, над виконанням якої працюють всі класи (пошукова, естетична, краєзнавча, санітарна, фінансова, шефська, трудова, інформаційно-статистична). Склад двох комісій обирається у вересні і не міняється на протязі року: учбової (організація навчання та чергування) та спортивної (організація проведення фізхвилин). Також на протязі учбового року працюють бригади "Мийдодіра” (1-5 класи), "Вимітайликів” (7 клас), "Бережливих” (9 класи), ЮІР (7-8 класи), ЮП (7-11 класи). У Раді учнів постійними  є посади голови Ради, заступника і двох секретарів. Всі інші обов´язки визначаються лише на час проведення Колективної Творчої Справи і можуть мінятися. Засідання Ради  відбувається один раз на тиждень.

Обов’язковим в об’єднанні є принцип наступності, робота в різновікових групах, шефська допомога. Кожен з класів (5-11) готує самостійно (від  сценарія до повного проведення) свято для початкових або середніх класів. Сценарій перевіряється класним керівником або педагогом-організатором, можлива допомога при пошуку відповідного матеріалу. Учні самостійно проводять свято з оформленням залу, костюмами, подарунками. За такі заходи клас отримує найбільшу кількість балів у змаганні.

Стимулюючою  основою в ЮО є змагання між класами, бальна система. Кількість балів за кожну справу визначається у вересні, але може корегуватися під час підготовки і проведення КТС. В кінці квітня підводяться підсумки змагання і відбувається нагородження на святі організації.

Кожен прояв особистості повинен мати вихід на колектив. Тому на центри об’єднання замикається робота всіх шкільних гуртків (до 10 гуртків), робота шкільних театрів (ляльковий театр "Ворзельські дзвіночки”, дитячий музичний театр "Дружба”, театр моди "Міраколо”), клубів ("Чомучки”, "Ерудити”, "Інтелектуали”).

Основними напрямками в роботі кожного центру є естетичний і краєзнавчий. Школа була заснована у 1913 році, має багату історію і цікаві традиції, на яких грунтується робота об´єднання. В школі створені музей Історії школи, куточок пам’яті  В.П.Підмогильного, який був викладачем школи у 20-ті роки. Учні школи ведуть постійну пошукову роботу, поповнюють своїми знахідками  шкільні музеї (пошукові загони: туристично-краєзнавчий "Пошук” (9-11 класи), географічно-економічний "Еко” (9б клас), історико-краєзнавчий "Ворзельські мініатюри”).