Свято літературного клубу «Сузір’я»

Автор сценарію: Тищенко Ірина Володимирівна,

класний керівник Ірпінської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 5

Мета:   поглибити любов до  українського слова, формувати основи культури мовлення,  розвивати творчі здібності, уяву і фантазію.

Оформлення: зірочки на вікнах, на дошці – фотошпалери  із зображенням     зоряного неба, малюнок космічного корабля.

Хід свята

Ведуча: Доброго вам дня, шановні гості, любі діти! Сьогодні ми здійснимо подорож до далекої планети Поезії. Учні нашого класу дуже люблять поезію, мало того, вони самі пишуть вірші. Кому не вдаються поетичні рядки, той пише прозою. Пише, як відчуває, шукаючи свої слова, рядки. Всі ми дуже радіємо, коли хтось із нас досягає творчого злету. Талант, якщо він є, потрібно розвивати наполегливо і завзято, день за днем збагачувати його. І тоді успіх прийде. Наша постійна творча праця приведе нас до далекої і прекрасної планети Поезії.   У нашому класі  відкрито літературний клуб юних митців "Сузір´я”. До нього входять учні, які самостійно творять поетичні та прозові рядки.

Учні:     У селищі під Києвом , у школі номер п´ять ,

Живуть щасливі діти, що вміють працювать.

Їх праця – це навчання, та справа не у тім:

Уміють відпочити й допомагають всім.

В  своєму осередку навчаються вони.

Бажають більше знати, воліють новизни.

Для цього клуб створили для молодих митців ,

І всі нові таланти дивують фахівців.

"Сузір´ям” клуб назвали (без перебільшень це).

Ростуть нові таланти, і "зоряніє” все.

Прозаїки й поети до клубу увійшли.

Несуть прекрасне дітям, щоб душі їх цвіли.

Росте надійна зміна сучасних поколінь,

Що не дитина – зірка, ми зможемо – не лінь.

Співаємо ми оду, повірте, не собі,

А тим, хто закохався у творчому труді.

Ведуча:  "Сузір´ям”  назвали ми клуб тому, що діти, які входять до його складу – справжні зірочки, що живуть і творять за принципом:

…І від солодких слів буває гірко,

А від гірких приємно на душі,

Людина – віршотворець – то яскрава зірка,

Що запалала у черствій  глуші.

Всі ми – романтики, фантазери, і тому мріємо побувати в космосі і завітати до такої близької і далекої планети Поезії.  Розпочинаємо подорож. Зараз капітан нашого космічного корабля (він же президент клубу "Сузір´я”)  дасть команду до відльоту.

Капітан:Команда! Увага! Відлітаємо! (Пауза)  Вітаю команду! Ми – на новій планеті!

Входить королева планети і співає пісню на мелодію "Десь на білому світі”

Королева:  Десь на новій планеті,

Скрізь там завжди краса,

Мешкають тут поети

Й вірять в чудеса,

Мають вони таланти,

Мають вони знання.

На поетичній ниві

Трудяться зрання.

Ла-ла-ла-ла-ла-ла-ла.

Трудяться вони зрання.

Править тут королева,

Пише вона вірші,

З Музою вона дружить,

Має вогонь в душі,

Просить вас завітати

До володінь своїх

Просить і прочитати

Щось із  віршів нових.

Ла-ла-ла-ла-ла-ла-ла.

Ла-ла-ла-ла-ла-ла-ла

Королева: Вітаю шановних прибульців на планеті Поезії! Я королева планети. Я володію всією територією планети Поезія. Сюди прилітає багато цікавих прибульців , та не всіх я запрошую до себе. Я люблю лише тих, хто має талант і любов до віршотворення або пише прекрасну прозу. Сама ж я без творчості жити не можу. У мене постійно народжуються якісь рядки. Сьогодні вранці я встала, подивилася у вікно і зразу ж написала вірш.

РАНОК

Ранок! Як музика лине в повітрі,

Прокинувся вітер, прокинулись квіти,

А соловейко у гаї співає,

Всіх з добрим ранком щиро вітає.

Сосни схитнулись, схитнулись дуби,

Радісно кличуть: "Іди та іди”.

Ліс зашумів, похитнулись жита,

Вмилась росою планета уся.

Все заспівало, все ожило,

Все розпустилось, все зацвіло.

Сподобалось вам? А чи зможете ви створити щось подібне? Розумію! Це не зразу вдається. Але я бачу, що серед вас є юні митці.

Капітан: Так! Ми прилетіли до вас з селища Ворзель, яке розташоване у найживописнішому куточку Київщини, ми – земляни. Послухайте – це про нас! Виконується вірш Леоніда Закордонця "Ворзель”.

Учениця: Розпростерся Ворзель, наче в сні,

Під високим зоряним шатрищем.

Зрідка переморгуються пні

Світлячками. Вітер з поля свище

В потаємні дуди голосні

І стихає  на сухих горищах.

А густі примари запашні

Непомітно підступають ближче.

Час від часу поїзд прошмигне

І наповнить бір коротким свистом,

Мов покличе в дальню путь мене

В край, де юність між суцвіттям висне.

Але ж тут земля мені свята,

Де зросли найвищії літа.

Королева:Дякую вам! Я хочу, щоб кожен з учнів зміг би писати поезії. Для цього я приготувала для вас цікаві конкурси:

1 конкурс: Діти стають у шеренгу. Ведуча просить добирати слова, які римуються з заданим словом. Хто каже слово, той на крок ступає вперед. Слова: літо, вікно, спить, читати, легко, гріє, поле, коровай, квітка, калина, свято.

2 конкурс: Дібрати найбільшу кількість епітетів до заданих слів: осінь, родина, хата, Батьківщина, Україна, школа, учні, мама.

3 конкурс: Скласти вірш за заданою римою:

гаями                 тіні                 зжата

вечорами           сині                жнива

надію                 заспівав         почато

мрію                  привітав         ожива

4 конкурс: Написати зміст прозового твору у віршах.

Королева: Молодці! Ви дійсно всі талановиті і на вас чекає творче майбуття! А в кого є вже готові віршовані витвори?

Учні виконують власні вірші

Королева: Мені дуже сподобалася ваша творчість. Я завжди буду рада зустрічі з вами, завітайте ще до мене в гості.