Добавил: admin | Дата: 28-03-2017, 11:35

Початок березня знаменний тим, що вся українська спільнота святкує Шевченківські дні. Кожна країна світу має народних геніїв. У нас, українців, це – Тарас Шевченко. Залюблений у свою батьківщину, свій народ, рідну мову, він усе своє життя присвятив великій справі – боротьбі за звільнення людей від кріпосницького ярма, за відстоювання інтересів української нації.

Тарас Григорович провласився у віках як поет, автор знаменитого «Кобзаря», як талановитий художник, критик, науковець, засновник сучасної української літературної мови. Його творчість понад двохсот років викликає в українців почуття гордості й захоплення красою слова, народною мудрість і силою.

Тарас Шевченко… Не можна уявити Україну без цього імені, адже він став її поетичним символом, совістю і душею народу. Він – сонце української класики, волею й історією ототожнений з Україною. То ж нехай паростки Шевченкової творчості проростають у серцях кожного з нас, бо слово Великого Кобзаря – вічне!

Він – дух самої України,

Душа її страждань і мрій,

І благовісная година

В душі піднесеній моїй,

Він – серце нашого народу,

Що йде до сонця крізь віки.

Жадає волі в нагороду

І щастя повної ріки.

І як продовження до заходів, які відбулися під час проведення декади української мови та літератури, це і квест, і заочна екскурсія до імпровізованого музею, який відкрив музею, який відкрив виставку «Шевченко-художник», це і мовознавчі та літературнознавчі вікторини для учнів 6-х,8-х, класів, це і підготовка дослідницьких робіт учнями 10-х,11-х класів, це і відкритий урок для учнів 9-го класу «Яка чудова наша мова».

Ми учителі кафедри української мови та літератури запрошуємо бажаючих на літературне читання «Ми чуємо тебе, Кобзарю, крізь століття!»